Zona IT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

System Restore in Windows 7

In jos

System Restore in Windows 7 Empty System Restore in Windows 7

Mesaj  Cristian <3 Joi Apr 29, 2010 3:00 am

Tutorial System Restore
Cum se creeaza un punct de restaurare in Windows 7

Pentru cei care inca nu stiu sau nu au folosit pana acum optiunea System Restore, aceasta este o functie din Windows ce da posibilitatea utilizatorului sa isi restaureze sistemul de operare la o data anterioare.

Aceasta restaurare se face doar la nivel de fisiere de sistem si programe instalate nu si a datelor ca cele de pe Desktop, My Documents sau orice alt fisier personal din calculator.

System Restore se foloseste doar in momentul in care dupa o instalare/dezinstalare a unor programe sau drivere sistemul de operare incepe sa dea erori sau pur si simplu nu mai merge ca inainte.

Multi probabil ca se vor intreba daca acesta functie numita Sistem Restore va inalatura virusii din calculatoarele voastre, ei bine chiar daca nu vreau sa va dezamagesc, restaurarea sistemului de operare nu va inlatura virusii sau trojeni, doar o mica parte din ei sa zic din experienta doar 1%.

Cu acestea fiind spuse cred ca este timpul sa trecem la tutorialul despre System Restore si creearea unui punct de restaurare in Windows 7.

* Se da click pe butonul de START, in casuta de jos se scrie Restore Point si se acceseaza Create a restore point

System Restore in Windows 7 Restore-point
* In noua fereastra dati click pe Create jos in dreapta

System Restore in Windows 7 System-properties
*Dati un nume Punctului de restaurare si apoi apasati pe Create

System Restore in Windows 7 Creeaza-punct-de-restaurare

*Se creeaza Punctul de restaurare – Restor point

System Restore in Windows 7 Cum-creeaza-un-restore-point

*Asta a fost tot Close si Ok

System Restore in Windows 7 Punct-de-restaurare

Cristian <3
Admin

Mesaje : 14
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 29
Localizare : In casa ta...

https://it-zone.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum